قوانین

ثبت ‌نام کاربران در صرافی «بیست‌بیت» به نشانه‌ی مطالعه ، پذیرفتن و تایید توافقنامه ذیل و تمام قوانین آن است لذا خواهشمند است قبل از ثبت نام این توافقنامه را با دقت مطالعه فرمایید.

تعهدات و اختیارات بیست بیت:

 

1- بیست ‌بیت این اطمینان را به کاربران می‌دهد تا از دارایی های کاربران محافظت کند و محیط امنی را برای پرداخت آنلاین فراهم نماید.

2- بیست بیت خود را موظف به حفظ حریم خصوصی و اطلاعات شخصی کاربران می داند و اطلاعات مذکور به جز برای استعلام قضایی یا انتظامی، در اختیار شخص و یا سازمان ثالثی قرار داده نمیشوند.

3- بیست بیت این اختیار را دارد تا در صورت تشخیص هرگونه عمل خلاف و ناقض شرایط و قوانین از جمله در اختیار گذاشتن اکانت کاربری خود به دیگران و خرید و فروش برای افراد مختلف حساب کاربری مشتری را مسدود نماید لذا از انجام فعالیت های خلاف قوانین صرافی خودداری کنید، عواقب این کار بر عهده خود کاربر است.

4- اگر وجوه و یا رمز ارزی به‌ صورت اشتباه از طرف بیست بیت به حساب کاربر منظور شود، بیست بیت این اجازه را دارد که به‌ طور مستقل و بدون انجام فرآیندهای اداری و قضایی و یا دریافت اجازه کتبی از کاربر (صاحب حساب)، برای رفع اشتباه و برداشت از حساب وی، اقدام کند. تشخیص بیست بیت نسبت به وقوع اشتباه یا پرداخت بدون حق و لزوم برداشت از حساب، معتبر خواهد بود و کاربر حق اعتراض و ادعایی در مورد نحوه عملکرد صرافی را از خود ساقط می‌کند.

 5- در صورتی كه كاربر به سن قانونی نرسیده باشد (18 سال كامل شمسی)، بیست بیت از ارائه خدمات به ایشان اجتناب می نماید.

6- در صورتی که پس از ثبت سفارش کاربر با توجه به شرایط موجود و دستورالعمل پلیس فتا، مشکوک به پولشویی باشد بیست‌بیت اجازه دارد تقاضای مستندات واریز و برداشت پول کرده و تا زمان ارسال مستندات سفارش در حالت معلق باقی می‌ماند.

7- در صورت بروز ھرگونه مشکل یا ابھام در ھر یک از معاملات یا سفارشات، بیست بیت حق دارد مستقلاً آن سفارش را لغو و دارایی ھای ھر یک از طرفین را به حساب خودشان عودت دھد. بدیھی است که در صورتی که اشکال از سمت بیست بیت باشد، موظف به جبران خسارت وارده خواھد بود و در غیر این صورت کاربر حق ھرگونه اعتراض و ادعایی را در خصوص نحوه عملکرد صرافی، از ھر جھت، از خود ساقط می نماید.

8- «بیست‌بیت» حق باطل کردن کد معرف و بستن حساب در صورت مشاهده هرگونه سوء استفاده بدون نیاز به دستور قضایی را خواهد داشت.

9- طبق دستور پلیس فتا ارز خریداری شده در اولین خرید کاربر به مدت 72 ساعت در صرافی بیست بیت نگهداری و پس از آن به ولت مورد نظر منتقل می شود.

 

تعهدات کاربران:

1- کاربران این صرافی می‌پذیرند که کلیه‌ی فعالیت‌های آن‌ها در «بیست‌بیت» اعم از خرید و فروش و انجام معاملات ارز دیجیتال در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی بوده و هیچ گونه فعالیتی خارج از این چارچوب انجام نخواهند داد.

2- در صورتی که بیست‌بیت اعلام کند کاربرموظف می‌باشد تا با ارسال تعهد‌نامه‌ای ، که با توجه به دستورالعمل درخواستی از سمت «بیست‌بیت» برای مقابله با پولشویی و فیشینگ می‌باشد، را ارسال نموده و تا زمان بررسی این تعهد نامه سفارش کاربر در انتظار بررسی می‌باشد.

3- آشنایی کامل با ارز دیجیتالی خریداری شده بر عهده مشتری است و «بیست‌بیت» هیچ مسئولیتی را در آینده در قبال نوسانات ارزش ارز قبول نخواهد کرد.

4- کاربر متعهد میگردد تا در حفظ اطلاعات امنیتی خود از جمله گذرواژه ، كد گوگل اتنتیكیتور و یا ایمیل و شماره تماس ثبت شده کوشا باشد و «بیست‌بیت» هیچ مسئولیتی در برابر به سرقت رفتن دارایی افراد توسط شخص ثالث به عهده نخواهد داشت. اکیداً توصیه می شود از گذرواژه پیچیده و امن و کد شناسایی دوعاملی استفاده شود و در صورت بروز چنین مشکلاتی کاربر برای حفظ دارایی خود وظیفه دارد سریعا تیم پشتیبانی بیست بیت را در جریان بگذارد. 

5- کاربر موظف است در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیرعادی و یا مشکوک حساب کاربری خود، مراتب را فورا به واحد پشتیبانی ‌سایت بیست بیت اطلاع دهد.

6- کاربر موظف است سفارش خود را با نهایت دقت ثبت نماید تا نیاز به لغو آن نباشد. بعد از پرداخت مبلغ و تکمیل سفارش امکان لغو آن برای کاربر وجود ندارد و در صورتی که به هر دلیل نیاز به لغو سفارش شد، «بیست‌بیت» حق دارد ضرر و زیان ثبت سفارش را از مبلغ پرداختی کاربر کسر نماید.

7- کاربر موظف است تا قبل از ثبت سفارش و پرداخت از صحت و درستی خرید خود اطمینان پیدا کند. سایت «بیست‌بیت» هیچ گونه مسئولیتی را پس از انجام پرداخت بر عهده نمی‌گیرد.

 

 

موارد عمومی :

1- تمامی معاملات بیست بیت  فقط بر بستر وب‌ سایت انجام می‌شود و بیست بیت هیچ‌گونه معامله و یا تراکنشی را خارج از فضای سایت انجام نمی‌دهد. مسئولیت انجام هرگونه معامله خارج از این فضا و یا با اکانت‌های تقلبی بر عهده کاربر است.

2- در صورت هرگونه سوء استفاده از کد ریفرال «بیست‌بیت» در فعالیت‌های خلاف قانون، تمامی مسئولیت آن به عهده کاربر بوده و «بیست‌بیت» هیچ گونه مسئولیتی در قبال هرگونه سوء استفاده از سیستم معرفی خود به هر نحو ندارد. 

3- بیست بیت ھیچ گونه مسئولیتی در ارتباط با تاخیر یا تراکنش ناموفق ایجاد شده در انجام سفارش، به علت نقص یا مشکل یا تعمیرات در سیستم و شبکه رمز ارز مربوطه یا شبکه بانکی را پذیرنده نخواھد بود.

 

 

قوانین و مقررات کیف پول:

1-از صحت آدرس کیف پول خود اطمینان حاصل کنید. آدرس کیف پولی که درج می‌کنید را حداقل یک مرتبه بررسی و صرفا به کپی کردن آن اکتفا نکنید زیرا در صورت اشتباه بودن آدرس کیف پول گیرنده ، تیم «بیست‌بیت» هیچ گونه مسئولیتی را برعهده نمی‌گیرد.

2- پس از ثبت و نهایی‌شدن تراکنش خرید، امکان تعویض کیف‌پول وجود ندارد.

3- بیست بیت  در قبال استفاده از هرگونه آدرس کیف‌ پول دارای تاریخ انقضا و یا نامعتبر توسط کاربر سلب مسئولیت می‌کند؛ لازم به توضیح است که وظیفه ارائه و ثبت آدرس کیف‌پول معتبر در فرآیند خرید ارز، تماما بر عهده کاربر است.

 

 

قوانین خریدو فروش در صرافی بیست بیت:

1- ساعات خرید و فروش از سایت 24 ساعته، همه روزه حتی ایام تعطیل می‌باشد.

2- کلیه سفارشات در صورت تکمیل بودن تمامی مدارک کاربر ، بین 30 دقیقه تا 1 ساعت پس از بررسی نهایی انجام می‌شود.

3-در هنگام فروش به «بیست‌بیت»، در هر ساعتی از 24 ساعت شبانه روز، چنانچه ارز ارسالی در کمتر از 5 دقیقه اختلاف از زمان ثبت درخواست فروش به کیف پول «بیست‌بیت» برسد، نرخ فروش همان نرخی است که در فرم ثبت شده است. اما اگر زمان رسیدن ارز با زمان ثبت درخواست بیش از 5 دقیقه اختلاف داشته باشد، نرخ لحظه دریافت ارز به کیف پول «بیست‌بیت» محاسبه می‌شود.

4- سفارش خرید کاربر در هر ساعتی از 24 ساعت شبانه روز ثبت شود با نرخ لحظه ای ارزدیجیتال در همان زمان محاسبه می‌شود.

5- کاربر موظف است تا قبل از ثبت سفارش و پرداخت از صحت و درستی خرید خود اطمینان پیدا کند. سایت «بیست‌بیت» هیچ گونه مسئولیتی را پس از انجام پرداخت بر عهده نمی‌گیرد.

6-  بیست بیت در مقابل واریز ھر رمز ارزی بر بستر اشتباه یا رمز ارزھایی که در بیست بیت  پشتیبانی نمی شود، ھیچ گونه مسئولیتی نخواھد داشت. لذا مسئولیت ھرگونه واریز اشتباه با خود کاربر بوده و کاربر حق ھیچ گونه شکایتی را نخواھد داشت.

 

 

قوانین ومقررات احراز هویت:

1- ثبت ‌نام در صرافی بیست بیت باید با اطلاعات درست و حقیقی انجام شود، صرافی بیست ‌بیت از ارائه خدمات به افراد با مشخصات نامعلوم معذور می‌باشد.

2-  آپلود کارت ملی ، کارت عابر بانک و عکس سلفی همراه کارت ملی و تماس تصویری برای احراز هویت ضروری می باشد.

3- حداکثر زمان تایید احراز هویت به هنگام ثبت‌نام در بازه زمانی از ساعت 9 صبح الی 7 شب، در صورتی که تمامی مدارک کامل و بدون نقص باشد، 2 ساعت می‌باشد و خارج از این زمان به روز بعد موکول خواهد شد.

4- امکان ثبت نام کاربران با مشخصات خود فقط برای یکبار امکان پذیر و در صورتی که، اکانت کاربری فرد به دلایلی مثل رعایت نکردن قوانین سایت بسته شود امکان ثبت نام مجدد برای کاربر با همان مشخصات امکان پذیر نمی باشد.

5- امکان تغییر نام کاربری و هم چنین استفاده از چند نام کاربری برای یک فرد قانونی نمی‌باشد.

 

 

حساب بانکی: 

1-لازم است که کاربر از کارت بانکی رسمی که به‌ نام شخص صاحب حساب در سیستم بانکی کشور ثبت شده است، نسبت به خرید و فروش ارز دیجیتال در بیست بیت اقدام کند.

2- پرداخت در بیست بیت ، با استفاده از بن کارت، کارت هدیه، کارت خرید، کارت اعتباری (حتی اگر نام شخص صاحب کارت بر روی کارت درج شده باشد)، امکان‌پذیر نیست.